Lottning Magnus Lidbergs 26/12 2017
Start 9.00
Peter Ferm   – Christian Fogelberg
Marie Carlbom  – Marcus Fogelberg
Fredrik Fogelberg   – Filip Malmer
L-Å Skatt  – Rune Staav
Joakim Wetterstrand   – Pontus Larsson
Tobias Larsson  – Simon Ferm
Emma Janson  –  Judith Friman
Henrik Blomqvist   – Kenny Holgersson 

Start 10.15
Urban Ljungqvist  – Ulla Fredriksson 
Ulf Wetterstrand  – Thomas Johansson 
Rolf Larsson  – Johan Jensen 
Marie Bergström – Tony Lorentzon 
Christer Ax  – Mathias M.P 
Pontus Ask  – Felix Bergman.A 
Mona Wetterstrand  – Birgitta Karlsson 
Alex Hjo  – Claes Larsson 

Start 11.30
Lotta Malmer  – Magnus Granath 
Roger Olsson  – Albin Wahlström 
Henrik Ahlner  – Krister Andersson 
Filip Hedqvist – Martin Karlsson 0
Ulla Maj Storgård – Julia Björnberg 
Britt Lennartsson  – Therese Söderbratt 
Kjell Antonsson  – Simon Larsson 
Sören Rehn  – Elisabeth Söderström 

Start 12.45
Lennart Karlsson  – Lennart Olsson 
Morgan Carlsson – Jesper Andersson 
Anders Karlsson  – Adam Johansson 
Annette Carlsson  – Olivia Malmer
Kurt Lundgren  – Teka 
Emil Wahnberg   – Mikael Apelgren
Lucas Fjällborg – Emil Billman
Mats Wahlström – Per Gilbertsson

 

TIDAHOLMSSTRAJKEN 2018 –

42.650kr i totalsumma!
Spelas 9 december -24 Februari 2018
20.000kr till vinnaren

http://www.tidaholmsstrajken.meriq.se/dynamic/start.asp

tidaholmsstrajken2018

 

 

 

 

 

PRO Riksmästerskap 16-20 oktober 2017
Anmälan via telefon 0502-125 67
Resultatlista SLUTRESULTAT
Herrar.
1. Stig Hermansson 1350 Karlskoga
2. Lennart Myhrman 1334 Karlskoga
3. Lars Marino 1328 MARIESTAD
4 . Lennart Olsson 1323 TIDAHOLM
5. Benny Ahnberg 1315 GISLAVED
6. Kjell-Åke Gustavsson 1314 MARIESTAD
7. Stig-Olof Thorin 1303 MARIESTAD
8. Gösta Backlund 1300 ESKILSTUNA
9. Håkan Hallden 1295 Karlskoga
10. Anders Lund 1284 STENUNGSUND
11. Mats Elfman 1278 HÄLLEFORS
12. Bo Elefant 1274 VARGÖN
13. Åke Pettersson VETLANDA
14. P-O Ahlin 1242 MARIESTAD
15. Ingvar Bergström 1219 NORA
16. Ted Andersson 1212 ESKILSTUNA
17. Kurt Johanasson 1212 TIDAHOLM
18. Rune Staav 1209 TIDAHOLM
19. Sten Ohlsson 1208 TIDAHOLM
20. Hans Andersson 1208 STOCKHOLM
21. Kenneth Engman 1201 Karlskoga
22. Göran Rosengren 1183 MARIESTAD
23. Henry Claesson 1178 TIDAHOLM
24. Georg Andersson 1175 VETLANDA
25. Matti Eerikäinen 1172 HÄLLEFORS
26. Rolf Larsson 1167 TIDAHOLM
27. Tommy Malmqvist 1165 MARIESTAD
28. Ingvar Nilsson 1155 HÄLLEFORS
29. Kjell Antomsson 1155 TIDAHOLM
30. Lars Erik Jansson 1147 TIBRO
31. Allan Johnsson 1147 Karlskoga
32. Curt Lundgren 1146 TIDAHOLM
33. Ulf Jakobsson 1146 SKARA
34. Antti Säkkinen 1146 TRANÅS
35. Arne Nyman 1145 TIDAHOLM
36. Arne Johansson 1145 VETLANDA
37. Inge Pettersson 1142 VARA
38. Tony Gibbemark 1136 STOCKHOLM
39. Tommy Wedman 1134 TIDAHOLM
40. Christer Nilsson 1130 ULRICEHAMN
41. Leif Englund 1130 LUGNÅS
42. Bo Strålman 1129 TIBRO
43. Arne Kämpe 1126 TIDAHOLM
44. Kent Strid 1126 KVÄNUM
45. Gunnar Malmqvist 1122 VETLANDA
46. Lars Andersson 1122 HJO
47. Krister Ferretti 1119 TIBRO
48. Jan Andersson 1117 HJO
49. Claes Warholm 1113 TIBRO
50. Willy Bergström 1113 NORA
51. Gunnar Hägg 1112 TIBRO
52. Kenneth Rydhell 1111 VETLANDA
53. Christer Ax 1102 TIDAHOLM
54. Håkan Svensson 1094 VETLANDA
55. Ingmar Gustafsson 1093 NÄSSJÖ
56. Tommy Nilsson 1093 LILLA EDET
57. Uno Nilsson 1090 NÄSSJÖ
58. Allan Larsson 1089 TIBRO
59. Kent Jarlhed 1088
60. Kalle Larsson 1086 TIDAHOLM
61. Yngve Gustafsson 1086 ESKILSTUNA
62. Karl Johan Norrgård 1083 HJO
63. Jan Törnqvist 1080 NORA
64. Jan-Åke Karlsson 1078 TIBRO
65. Stig-Ola Lövgren 1078 JÖNKÖPING
66. Hasse Johansson HJO 1076
67. Lars Hansson 1069 ESKILSTUNA

68. Bo Gustavsson 1069 VARA
69. Leif Dördahl 1068 Karslskoga
70. Ingemar Johansson 1063 TIBRO

71. Lennart Gunnarsson 1060 JÖNKÖPING
72. Per-Arne Johansson 1060 VETLANDA
73. Lasse Ferm 1055 SKARA
74. Christer Andersson 1049 TIDAHOLM
75. Ulf Wetterstrand 1048 TIDAHOLM
76. Inge Andersson 1043 TIBRO
77. Janne Åkerberg 1037 TIDAHOLM
78. Roland Andersson 1034 LUGNÅS
79. Per Torstensson 1033 NORA
80. Göran Larsson 1033 VARGÖN
81. Anders Abrahamsson 1031 TIDAHOLM
82. Vide Fransson 1030 VETLANDA
83. Lars Göran Karlsson 1029 KVÄNUM
84. Onni Rokalathi 1020 TIDAHOLM
85. Jan Kruse 1018MARIESTAD
86. Hans-Åke Malmqvist 1005 SÖDERKÖPING
87. Åke Johnasson 1004 SÖDERKÖPING
88. Lars-Erik Andersson 1004 NÄSSJÖ
89. Jan Pettersson 1000 NÄSSJÖ
90. Lars Sundby 989 HÄLLEFORS
91. Leif Andersson 962 TIDAHOLM
92. S-E Blycher 956 TIDAHOLM
93. Ove Israelsson 954 Karlskoga
94. Rolf Karlsson 940 Karlskoga
95. Pauli Ketonen 903 TIDA HOLM 


Damer.
1. Elke Borg 1190 TRANÅS
2. Eva Jernberg 1148 MARIESTAD
3. Viviann Israelsson 1143 Karlsgoga
4. Ann Marie Sandberg 1135 TIBRO
5. Britt Marie Larsson 1090 SKARA
6. Christina Olsson 1087 VÄLLINGBY
7. Margareta Wedman 1086 TIDAHOLM
8. Gunhild Malmqvist 1085 VETLANDA
9. Anna Clausen 1065 HÄLLEFORS
10. Elisabeth Söderström 1030 TIBRO
11. Aina Gunnarsson 1006 JÖNKÖPING
12. Gun Nilsson 996 LILLA EDET
13. Bibbi Ferm 990 SKARA
14. Sonja Bergström 977 HJO
15. Anita Abrahamsson 973 TIDAHOLM
16. Sonia Sundby 960 HÄLLEFORS
17. Kerstin Björkmyr 958 VETLANDA
18. Helga Ross 951 Karlskoga
19. Gunnel Rosen 931 TIBRO
20. Siv Nilsson 903 NÄSSJÖ
21. Ivi Davidsson 889 HJO
22. Britt Marie Hermansson 887 Karlskoga
23. Kerstin Nilsson 878 HÄLLEFORS
24. Kristina Svärd 877 Karlskoga
25. Inger Käller 846 HÄLLEFORS


Lag Tävling Herrar.
1. Lars Marino – Kjell-Åke Gustavsson 2642
2. Gösta Backlund – Ted Andersson 2512
3. Kenneth Engman – Håkan Hallden 2496
4. Lennart Myhrman – Allan Nilsson 2481
5. Lennart Olsson – Curt Lundgren 2469
6. Mats Elfman – Ingvar Nilsson 2463
7. Per-Olof Ahlin – Göran Rosengren 2425
8. Stig Hermansson – Leif Dördahl 2418
9. Rune Staav – Sten Ohlsson 2417
10. Kenneth Rydell – Åke Pettersson 2358
11. Tony Gibbemark – Hans Andersson 2344
12. Arne Nyman – Rolf Larsson 2312
13. Bo Elefant – Göran Larsson 2307
14. Kurt Johnasson – Krister Andersson 2261
15. Klas Warholm – Bo Strålman 2242

16. Georg Andersson – Per-Arne Johansson 2235
17. Lars Erik Jansson – Allan Larsson 2236
18. Krister Ferretti – Gunnar Hägg 2231
19. Inge Pettersson – Bo Gustavsson 2211
20. Jan Andersson – Karl-Johan Norrgård 2200
21. Ulf Jakobsson – Lasse Ferm 2201
22. Onni Rokalathi – Henry Claesson 2198
23. Arne Johansson – Vide Fransson 2175
24. Jan Erik Karlsson – Kent Jarlhed 2166
25. Leif Englund – Roland Andersson 2164
26. Matti Eerikäinen – Lars Sundby 2161
23. Yngve Gustafsson – Lars Hansson 2153
24. Kent Strid – Lars Göran Karlsson 2155
25. Christer Ax – Ulf Wetterstrand 2150
26. Håkan Svensson – Gunnar Malmqvist 2116
27. Inge Andersson – Ingemar Johansson 2101
28. Lars-Erik Andersson – Uno Nilsson 2094
29. Karl-Erik Larsson –  Sven-Evert Blucher 2042
30. Åke Johansson – Hans-Åke Malmqvist 2009
31. Ove Israelsson – Rolf Karlsson 1894
32. Leif Andersson – Pauli Ketonen 1865


Lag tävling Damer.
1. Ann Marie Sandberg – Elisabeth Söderström 2165
2. Britt Marie Larsson – Bibbi Ferm 2080
3. Gunhild Malmqvist – Kerstin Björkmyr 2043
4. Birgitta Hermansson – Viviann Israelsson 2030
5. Anna Clausen – Kerstin Nilsson 1943
6. Helga Ross – Kristina Svärd 1828
7. Inger Käller – Sonia Sundby 1806

 

PRO riksmästerskap 2017 (1)

Riksmästerskapet i bowling

Årets riksmästerskap spelas 16-20 oktober 2017 i Tidaholm.

Forshallens Bowlingcenter, Tidaholm

Startavgift 200 kronor betalas på plats

Information och anmälan Bowlinghallen 0502 125 67

Kontakt Bowlinghallen Makis Manthos 0502 125 67 mail info@forshallensbowlingcenter.se

Kontakt PRO Tidaholm Sten Ohlsson mob 070 396 12 37

Kontakt PRO Riksorganisation telefon 08-701 67 00 mail info@pro.se

 

 

Västgöta Open 2017-2018

Västgöta-open2017

 

http://2017.vastgotaopen.se/dynamic/start.asp

 

 

 

 

 

 

 

Final i Sommarslaget 2017 är söndag 3:e september 12.00
Följande personer är klara för final. Plats 1-8 står över omgång 1 och startar ca 13.00 Plats 9-24 startar allså 12.00 ps. Hoppar spelare av och ej dyker upp i finalen tas ej extra spelare in.
Oljeprofilen för finalen är Sphinix 40 fot

1. Kenny Holgersson Marbodal 143p
2. Tommie Liberg  Marbodal 138p
3. Alexander Larsson Team Mariestad 121p
4. Albin Wahlström Marbodal 100p
5. Fredrik Karlsson olicens 96p
6. Mats Wahlström Marbodal 90p
7. Judith Friman Bk Högland 90p
8. Per Gilbertsson Bk Oden 82p

9. Mathias Klaar olicens 74p
10. Oscar Erixon olicens 72p
11. Joakim Wetterstrand Marbodal 70p
12. Kurt Johansson olicens 70p
13. L-Å Skatt Marbodal 66p
14. Morgan Carlsson Marbodal 50p
15. Makis Manthos Marbodal 40p
16. Anneli Göransson Bk Oden 40p
17. Daniel Blom Marbodal 35p
18. Simon Larsson Marbodal 34p
19. Tobias Larsson Marbodal 32p
20. Lotta Malmer olicens 31p
21. Marie Carlbom Marbodal 30p
22. Olivia Malmer Bk Oden 30p
23. Henrik Blomqvist Marbodal 29p
24. Rolf Larsson olicens 20p

 

SOMMARSLAGET 2017 resultatlista 30/8 kl.22.20
Augusti profilen Allsvenskan 37 fot
Grattis Tommie Liberg Vinnare av Augusti profilen!
1. Tommie Liberg Marbodal 701
2. Albin Wahlström Marbodal 697
3. Kenny Holgersson Marbodal 690
4. Oscar Erixon olicens 683
5. L-Å Skatt Marbodal 668
6. Anneli Göransson Bk Oden 667
7. Olivia Malmer Bk Oden 662
8. Lotta Malmer olicens 658
9. Fredrik Karlsson olicens 655
10. Marie Carlbom Marbodal 650
11. Mathias Klaar olicens 643
12. Rolf Larsson olicens 642
13. Simon Larsson Rollingstones 635
14. Alexander Larsson Team Mariestad 630
15. Johan Nilsson Marbodal 627
16. Henrik Blomqvist Marbodal 625
17. Tobias Larsson Marbodal 624
18. Pontus Larsson Marbodal 615
19. Elisabeth Söderström Team Tibro 613
20. Daniel Blom Marbodal 607
21. Urban Ljungqvist Marbodal 605
22. Mikael Söderström Team Tibro 604
23. Emma Janson Marbodal 603
24. Curt Lundgren Marbodal 603

25. Kurt Johansson olicens 602
26. Kjell Antonsson Marbodal 599
27. Ulla Fredriksson Bk Oden 594
28. Christer Ax olicens 593
29. Mats Wahlström 589
30. Morgan Carlsson Marbodal 585
31. Per Gilbertsson  Bk Oden 582
32. Lennart Olsson olicens 581
33. L-J Björk Marbodal 577
34. Erik Ahlstrand Team Mariestad 570
35. Johan Bergqvist Team Mariestad 566
36. Henrik Ahlner Marbodal 558
37. Olle Gannerud Jönköping kk 548
38. Christer Karlsson olicens 539
39. Joakim Wetterstrand  Marbodal 529

Final fältet skrivs ut imorgon förmiddag!

Topp 5 efter 2 spelade profiler.
Total ledare efter 2 profiler. Totalvinnaren får 3000kr !
1. Alexander Larsson 1463
2. Per Gilbertsson 1433
3. Kenny Holgersson 1423
4. Joakim Wetterstrand 1421
5. Mats Wahlström 1404

Damer bonuspris till den som är bäst på 3 profiler!
1. Marie Carlbom 1351
2. Elisabeth Söderström 1335
3. Lotta Malmer 1318
4. Anneli Göransson 1299
5. Emma Jansson 1298

Olicens bonuspris till den som är bäst på 3 profiler!
1. Oscar Erixon 1343
2. Fredrik Karlsson 1340
3. Kurt Johansson 1329
4. Lennart Olsson 1312
5. Mathias Klaar 1308

Nästa start imorgon onsdag 2 augusti 17.30, 18.30
Ring/smsa för bokning 0768-963337


SOMMARSLAGET 2017 resultatlista 31/7 kl. 22.10
Juli profilen Elitserien 47 fot!
Grattis Judith Friman Bk Högland vinnare av juli profilen.
1. Judith Friman Bk Högland 717
2. Fredrik Karlsson Olicens 707
3. Kurt Johansson Olicens 698
4. Mathias Klaar Olicens 694
5. Morgan Carlsson Marbodal 693
6. Tommie Liberg Marbodal 685
7. Alexander Larsson Team Mariestad 679
8. Joakim Wetterstrand Marbodal 672
9. L-Å Skatt Marbodal 670
10. Henrik Blomqvist Marbodal 669
11. Tobias Larsson Marbodal 662
12. Kenny Holgersson Marbodal 658
13. Per Gilbertsson Bk Oden 658
14. Lotta Malmer Olicens 658
15. Simon Larsson Rollingstones 656
16. Oscar Erixon Olicens 656
17. Mattias Olsson Team Pergamon 653
18. Rolf Larsson Olicens 653
19. Marie Carlbom Marbodal 649
20. Elisabeth Söderström Team Tibro 647
21. Lennart Olsson Olicens 646
22. Pierre Hjalmarsson Jönköping Boys 642
23. Lucas Fjällborg Bk Oden 642
24. Marcus Fogelberg Marbodal 641

25. Emil Billman Bk Oden 641
26. Ulla Fredriksson Bk Oden 630
27. Emma Jansson Marbodal 630
28. Erik Ahlstrand Team Mariestad 628
29 Andreas Klinschnittger Team Pergamon 627
30. Anneli Göransson Bk Oden 627
31. Olle Gannerud Jönköping KK 624
32. Kjell Antonsson Marbodal 620
33. Henrik Ahlner Marbodal 616
34. Fredric Flink Tingsryd 615
35. Anton Elofsson Team Pergamon 614
36. Christer Karlsson Olicens 614
37. Sten Olsson Marbodal 609
38. Johan Nilsson Marbodal 607
39. Marcus Klinschnittger Team Pergamon 606
40. Mikael Söderström Team Tibro 605
41. Pontus Larsson Marbodal 602
42. Mats Wahlström Marbodal 598
43. Curt Lundgren Olicens 598
44. Christer Ax Olicens 594
45. Ann-Marie Sandberg Tibro 594
46. Albin Wahlström Marbodal 592
47. Makis Manthos Marbodal 587
48. Mattias Andersson Olicens 578
49. Daniel Blom Marbodal 564
50. Nicke Klaar Rollingstones 559
51. Olivia Malmer Bk Oden 520
52. Daniel Arvidsson Marbodal 534
53. Simon Ferm Rollingstones 510
54. Filip Malmer Rollingstones 452

Nästa start  2 Augusti kl.17.30 , 18.30,
Augusti profilen är Allsvenskan 37 fot!
Ring/smsa för bokning 0768-963337

Juni profilen Stoneheadge 40 fot
1. Mats Wahlström Marbodal 806
2. Alexander Larsson Team Mariestad 784
3. Per Gilbertsson Bk Oden 775
4. Kenny Holgersson Marbodal 765
5. Joakim Wetterstrand Marbodal 749
6. Makis Manthos Marbodal 740
7. Daniel Blom Marbodal730
8. Albin Wahlström Marbodal 728
9. Joan Hedström Bk Oden 725
10. Olle Gannerud Jönköping KK 725
11. Henrik Ahlner Marbodal 724
12. Urban Ljungqvist Marbodal 712
13. Simon Larsson Rollingstones 710
14. Pontus Larsson Marbodal 706
15. Tobias Larsson Marbodal 703
16. Marie Carlbom Marbodal702
17. Tommie Liberg Marbodal 701
18. Mikael Söderström Team Tibro 699
19. Thomas Johansson Hjo 697
20. Henrik Blomqvist Marbodal 695
21. Elisabeth Söderström Team Tibro 688
22. Oscar Erixon Olicens 687
23. Johan Nilsson Marbodal 685
24. L-J Björk Marbodal683

25. Erik Ahlstrand Team Mariestad 681
26. Christer Karlsson Olicens 679
27. Anneli Göransson Bk Oden 672
28. Lucas Fjällborg Bk oden 670
29. Kjell Antonsson Marbodal670
30. Emma Jansson Marbodal 668
31. Lennart Olsson Olicens 666
32. Mathias M.P Marbodal 663
33. Ulla Fredriksson Bk Oden 663
34. Lotta Malmer Olicens 660
35. Christer Ax Oliens 654
36. Rolf Larsson Olicens654
37. Sten Olsson Marbodal 652
38. Curt Lundgren Olicens 649
39. Morgan Carlsson 648
40. Emil Billman Bk Oden 637
41. Annika Ström Bk Oden635
42. Fredrik Karlsson Olicens 633
43. Kurt Johansson Olicens 631
44. Daniel Arvidsson Marbodal 615
45. Mattias Klaar Olicens 614
46. Olivia Malmer Bk Oden 588

 

Nästa start Måndag 3/7 kl. 17.30 , 18.30 ,
Ring/smsa för bokning 0768-963337
Oljeprofil Elitserien 47 Fot

 

Labbåsslaget 2017 (tävling för seniorer) SLUTRESULTAT
Klotlotteri vinnare blev P-O Ahlin Mariestad nummer.23

Herrar
1. Kjell-Åke Gustavsson Mariestad 1467
2. Stig Hermansson Karlskoga 1453
3. Rune Staav Tidaholm 1394
4. Urban Ljungqvist Tidaholm 1380
5. Stig-Olof Thorin Mariestad 1362
6. Torbjörn Halling Borås 1332
7. L-J Björk Tidaholm 1316
8. Sven Ruda Falköping 1313
9. Jerry Carlstrand Borås 1307
10. Jerry Eriksson Tibro 1300
11.Curt Lundgren Tidaholm 1293
12.Lennart Olsson Tidaholm 1291
13. Tommy Wedman Tidaholm 1280
14. Sten Ohlsson Tidaholm 1278
15. Kenneth Engman Karlskoga 1275
16. Lennart Johansson Borås 1263
17. Olle Assarsson Huskvarna 1252
18. Curt Tedeby Nässjö 1249
19. Lars Marino Mariestad 1233
20. Henry Claesson Tidaholm 1233
21. Kurt Johansson Tidaholm 1225
22. Hasse Johansson HJo 1223
23. Alf Johansson Borås 1213
24. Hans Gustavsson Huskvarna 1206
25. Göran Rosengren Mariestad 1205
26. Stig Bergqvist Tidaholm 1201
27. Ulf Wetterstrand Tidaholm 1198
28. Torulf Bergström Nässjö 1197
29. Håkan Hallden Karlskoga 1185
30. Lars Andersson 1181
31. Per-Olof Ahlin Mariestad 1172
32. Bengt Ahlstrand Mariestad 1170
33. Christer Ax Tidaholm 1167
34.Per-Olaf Karlsson Nässjö 1151
35.Osmo Määttänen Tibro 1149
36. Stig-Ove Wisberg Huskvarna 1148
37. Allan Jonsson Karlskoga 1146
38. Jan Andersson Hjo 1132
39. Jan Engqvist Nässjö 1130
40. Krister Andersson Tidaholm 1124
41. Kalle Larsson Tidaholm 1124
42. Uno Persson Tidaholm 1122
43. Sven-Evert Blycher Tidaholm 1100
44. Karl-Johan Norrgård Hjo 1097
45. Tommy Malmqvist Mariestad 1087
46. Arne Nyman Tidaholm 1086
47. Bengt Svensson Karlskoga 1085
48. Jan Bäcklund Mariestad 1084
49. Johnny Andersson Tidaholm 1083
50. Rolf Larsson Tidaholm 1073
51. Sten Andersson Karlskoga 1071
52. Bengt-Åke Hjalmarsson Mariestad 1066
53. Assar Larsson Tidaholm 1059
54. Hasse Eriksson Nässjö 1047
55. Bernt Petersson Nässjö 1037
56. Kjell Bäcklund Mariestad 1037
57. Onni Ruokalathi Tidaholm 1035
58.Bo Andersson 1029
59. Anders Abrahamsson Tidaholm 1024
60. Tommie Liberg Tidaholm 1013
61. Ove Israelsson Karlskoga 997
62.Jan Petersson Nässjö 987
63. Leif Andersson Tidaholm 983
64.Lars Hoglond Nässjö 974
65. Vesa Rartti Nässjö 953

 

Damer
1. Eva jernberg Mariestad 1207
2. Margareta Wedman Tidaholm 1154
3. Ann-Marie Sandberg Tibro 1135
4. Inger Sjöblom Hjo 1117
5. Elisabeth Söderström Tibro 1049
6. Siv Nilsson Nässjö 1011
7. Viwi-A Israelsson Karlskoga 1001
8. Sonja Bergström 1001
9. Karin Eriksson Nässjö 990

 

 

 

 

 

Tidaholmsstrajken 2017
Till final går de 14 bästa resultaten + Bästa Early Bird samt bästa 50 plus. Finalen startar 10.00 imorgon bitti. Insatstävling i finalen är 100kr per spelare ta med kontanter.
Slut resultatlista inför finalen uppdaterad 11/3 kl.15.15

1. Christoffer Barath ÖsPå …………………………1588
2. Julia Björnberg Marbodal………………………..1545.Bästa Dam
3. Sandra Sandberg Bk Kyrk……………………….1530
4. Daniel Arvidsson FAIK…………………………….1511
5. Mats Wahlström Marbodal…………………….1502
6. Alfred Berggren Team Clan……………………..1501
7. Emma Lejman Högland………………………….1481..Bästa tjej under 18
8. Lotta Malmer olicens……………………………..1480
9. Peter Cedenloth Södra Bk………………………1474
10. Curt Lundgren olicens…………………………….1473.Bästa olicens
11. Erik Österholm Södra Bk………………………..1470
12. Jesper Runbom Team Clan……………………..1468
13. Alexander Larsson Team Mariestad………..1468
14. Niklas Klaar Rollingstones………………………1464.Bästa kille under 18

15. Victor Svarén Bk Kyrk…………………………….1461
16. Albin Walström Marbodal……………………….1456. Earlybird finalist.
17. Stig-Olof Thorin Team Mariestad…………….1456 50 plus finalist.
18. Kjell-Åke Gustavsson Gärdet…………………1452
19. Lotta Malmer olicens……………………………..1450
20. Lennart Olsson olicens……………………………1449
21. Thomas Johansson Hjo…………………………….1446
22. Kjell Wass Bk Oden………………………………….1442
23. Makis Manthos Marbodal………………………..1439
24. Joakim Öhrvall IFK Borås…………………………1438
25. Sten Olsson Olicen…………………………………..1437
26. Magnus Wall Bk Oden……………………………..1436
27. Tekauita Enesi ÖsPå………………………………..1434
28. Johan Nilsson Marbodal…………………………..1431
29. L-J Björk Marbodal…………………………………..1428
30. Christian Jonsson ÖsPå…………………………….1425
31. Kenny Holgersson Marbodal…………………….1422
32. Tommie Liberg Marbodal…………………………1422
33. Rune Staav Marbodal……………………………..1412
34. Alexander Martinsson June…………………….1410
35. Christer Ax olicens…………………………………1402
36. Erik Ahlstrand Team Mariestad………………1401
37. Håkan Beijbom FAIK………………………………..1395
38. Per Bergqvist Team Mariestad………………..1394
39. Curt Björnberg Hjo…………………………………1385
40. Stefan Wulcan Team Mariestad………………1381
41. Rasmus Björk Bk Kyrk……………………………1381
42. Tommy Andersson FAIK………………………..1378
43. Thomas Helander Bk Oden……………………1378
44. Morgan Carlsson Marbodal……………………1372
45. Ulla Fredriksson Bk Oden………………………1371
46. Tobias Larsson Marbodal……………………….1368
47. Marcus Fogelberg Marbodal…………………..1365
48. Per Gilbertsson Bk Oden………………………..1365
49. Mikael Elwing Bk Kyrk…………………………….1361
50. Benny Ahnberg JBS Boys………………………..1360
51. Hans Wikstrand JKK……………………………….1355
52. Kjell Antonsson Marbodal……………………..1353
53. Anneli Göransson Bk Oden…………………….1352
54. Kalle Sanden Bk Oden……………………………1352
55. Ulrika Larsson Qvinns…………………………..1349
56. Urban Ljungqvist Marbodal…………………..1346
57. Daniel Blom Marbodal………………………….1342
58. Olle Gannerud JKK……………………………….1337
59. L-Å Skatt Marbodal……………………………….1335
60. Gabriel Karlsson Team Mariestad…………1334
61. Olivia Malmer Bk Oden…………………………1334.
62. Jonathan Lindell June……………………………1333
63. Elvira Lindell June…………………………………1331
64. Susanne Johansson Bk Oden…………………1325
65. Moa Jakobsson June……………………………..1320
66. Sten Jakobsson June…………………………….1320
67. Micael Carlsson FAIK…………………………….1316
69. Per-Erik Ahrnstål Bk Oden…………………….1315
70. Martin Karlsson IFK Borås……………………1310
71. Jonathan Martinsson Team Clan…………..1297
72. Annika Ström Bk Oden…………………………1296
73. Josefine Andersson Rollingstones…………1296
74. Simon Larsson Rollingstones………………..1290
75. Patrik Franzen June……………………………..1289
76. Jan Nyberg olicens………………………………1282
77.  Lennart Johansson Bk Oden……………….1279
78. Mathias Klaar Olicens………………………….1270
79. Birgitta Karlsson Bk Oden……………………1264
80. Elisabeth Söderström Team Tibro………..1257
81. Sirpa Sipola Qvinns……………………………..1254
82. Lucas Fjällborg Bk Oden……………………….1251
83. Joakim Wetterstrand Marbodal……………1250
84. Ola Andersson FAIK…………………………….1248
85. Peter Svensson Hammarby…………………..1245
86. Oliver Andersson Team Mariestad………1231
87. Anton Persson Team Clan……………………1203
88. Judith  Friman Högland……………………….1199
89. Johan Lindberg Bk Oden……………………..1191
90. Torbjörn Malmberg Cyrus…………………..1165
91. Jesper Andersson Marbodal………………..1141
92. Simone Forsberg Bk Oden…………………..1127
93. Anki Hedström Bk Oden……………………..1068
94. Sandra Lindqvist ÖsPå……………………….1066
95. Marie Carlbom Marbodal……………………781 avbruten start.

 

Final imorgon söndag 12 mars kl.10.00
Varmt välkomna.
ps. 100kr per person till insatstävling! alla pengar går tillbax till er i finalen!